REKORDY IGRZYSK POLONINYCH

LEKKO ATLETYKA - Mężczyźni
100m 10.9 sek  W.Janiak (USA), S.Korus (Francja)  1934/1977
200m   21.98 sek    E.Zilbershtein (Gruzja) 2011
400m 48.43 sek E.Zilbershtein (Gruzja) 2011
800m 1:55.9 sek S.Kaczmarek (Kanada) 1974
1,500m 4:03.72 sek P.Maszaj (Bialorus) 2003
3,000m 8:36.8 sek  C.Brodie (Anglia) 1977
5,000m 15:13.65 sek P.Maszaj (Bialorus) 2003
10,000m 37:45.82 sek A.Gaura (Czechy) 2011
110m ppl 15.14 sek  A.Domicz (Niemcy) 2003
W dal 6.98 m G.Sitkiewicz (Bialorus) 1997
Wzwyż 2.05 m B.Cienciala (Cieszyn)  1981
Tyczka 4.10 m M.Lopatowski (Kanada)  2011
Kula 17.22 m J.Pyka (USA)       1977
Dysk 51.04 m A.Drzewiecki (Anglia)       1977
Oszczep 61.40 m D.Kolasniewski (Francja)     1974
Młot 40.65 m J.Krawczyk (Francja) 1981
4 x 100m 44.87 sek Gruzja 2011
4 x 400m 3:36.6 sek USA 1934
400 / 300 / 200 / 100m 2:21.03 sek Anglia 1999

LEKKO ATLETYKA - Kobiety
60m 8.3 sek  I.Waclawek (Cieszyn) 1981
100m   12.18 sek    O.Gorska (Moldawia) 2001
200m 24.5 sek S.Walasiewiczowna (USA) 1934
400m 54.43 sek A.Kozak (Bialorus) 1997
800m 2:12.01 sek J.Krakowiak (Litwa) 1997
1,500m 4:42.82 sek  N.Wasilewska (Bialorus)    2003
3,000m 12:13.51 sek  R.Siluk (Litwa) 2011
5,000m 16:48.75 sek N.Wasilewska (Bialorus)  2003
110m ppl 16.58 sek  J.Czapla (Francja) 2011
W dal 5.49 m K.Bejnarowicz (Litwa)  2001
Wzwyż 1.65 m T.Baranowska (Bialorus)   1997
Kula 14.68 m M.Godzik (Bialorus)   1997
Dysk 36.69 m O.Kedzierska (Niemcy)  2001
Oszczep 44.62 m E.Dubowska (Norwegia) 1997
4 x 100m 57.13 sek Moldawia 2001
4 x 400m 4:40.13 sek Bialorus  2003

PŁYWANIE - Mężczyźni
50m dow 24.44 sek J.Kiedrzyn (Kanada) 2013
100m dow 53.28 sek   T.Wolinski (USA) 2011
200m dow 1:57.78 sek J.Kiedrzyn (Kanada) 2013
400m dow 4:53.6 sek L.Smelik (Cieszyn) 1977
1500m dow 24:36.2 sek Rogalski (Kanada) 1934
50m klas 31.06 sek D.Nowicki (Kanada) 2009
100m klas 1:07.28 sek D.Nowicki (Kanada) 2009
200m klas 2:52.62 sek M.Blasiak (Francja) 2005
50m grzbiet 26.68 sek D.Nowicki (Kanada) 2009
100m grzbiet 1:01.96 sek D.Nowicki (Kanada) 2009
200m grzbiet 2:44.29 sek M.Blasiak (Francja) 2005
50m motyl 25.97 sek J.Kiedrzyn (Kanada) 2013
100m motyl 1:18.7 sek F.Mielcarek (Francja) 1977
100m zmienny 1:01.23 sek J.Kiedrzyn (Kanada) 2013
200m zmienny 2:45.7 sek F.Mielcarek (Francja) 1977
400m zmienny 5:22.90 sek M.Blasiak (Francja) 2005
50m delfin 36.36 sek M.Jedrysek (Cieszyn) 1987
4 x 50m dowolny 1:46.91 sek Kanada 2013
4 x 100m dowolny 5:43.0 sek Rumunia 1934
4 x 50m zmienny 1:56.65 sek Kanada 2013

PŁYWANIE - Kobiety
50m dow 27.95 sek A.Jozwiak (Kanada) 2013
100m dow 1:00.95 sek   A.Jozwiak (Kanada) 2013
200m dow 2:13.49 sek Z.Niemczak (USA) 2013
50m klas 36.56 sek K.Siuda (Kanada) 2009
100m klas 1:22.24 sek V.Vdowiczenko (Moldawia) 2001
200m klas 3:13.55 sek J.Majewski (Niemcy) 2005
50m grzbiet 32.00 sek Z.Niemczak (USA) 2013
100m grzbiet 1:11.07 sek M.Neary (Kanada) 2005
200m grzbiet 2:37.04 sek M.Neary (Kanada) 2005
50m motyl 30.54 sek K.Siuda (Kanada) 2009
100m motyl 1:11.6 sek J.Debrunner (Szwajcaria) 1974
100m zmienny 1:12.22 sek Z.Niemczak (USA) 2013
200m zmienny 3:06.8 sek P.Wataszczyk (Cieszyn) 1974
400m zmienny 5:50.77 sek M.Neary (Kanada) 2005
4 x 50m dowolny 2:08.58 sek Kanada 2013
4 x 50m zmienny 2:21.87 sek USA 2013

Strona zaprojektowana przez: Custom Solutions
www.customsolutions.ca
Copyright (c) 2010 - 2017 Wszystkie prawa zastrzezone